Ranking opon zimowych

Zamontowane na naszym odpowiednie opony zimowe aucie bardzo wpływają na zachowanie się samochodu na drodze. Ważne jest, by w zimowych warunkach czuć się pewnie. Ruszanie na ośnieżonej nawierzchni czy skuteczne odprowadzanie błota pośniegowego to atuty, które pozwolą nam na bezpieczną i spokojną jazdę. Poniżej zamieszczamy listę najciekawszych zimowych modeli opon samochodowych, wielokrotnie testowanych w trudnych warunkach przez organizacje takie jak ADAC, ACE/GTU czy Auto Bild:

1. Continental ContiWinterContact TS850

Produkt, który nie miał konkurencji w testach zimowych ADAC, doskonale sprawdza się w każdych warunkach. Dodatkowym atutem opony jest jej dostępność w różnych wariantach rozmiarowych.

2. Dunlop SP Winter Sport 4D

Jedna z najlepiej sprzedających się opon zimowych na polskim rynku. Dobrze radzi sobie nawet w kopnym śniegu oraz na ośnieżonych podjazdach. Bieżnik został zaprojektowany tak, by spełniać wymagania najbardziej wymagających kierowców.

3. Michelin Alpin A4

Francuski model doskonały do codziennej jazdy. Pozwala na pewne ruszanie autem, zapobiegającym tym samym niepożądanym uślizgom. Klienci cenią również te opony za krótką drogę hamowania.

4. Goodyear Ultra Grip 9

Jedna z najbardziej popularnych opon zimowych, następca i zarazem udoskonalona wersja cenionych wersji Ultra Grip 7+ i 8. Kierunkowy bieżnik gwarantuje dobre wgryzanie się w śnieg oraz skuteczne odprowadzanie błota pośniegowego.

5. Nokian WRD3

Flagowy model fińskiego producenta, mający dawać duże poczucie komfortu podróży w każdych okolicznościach. Opona doskonale sprawdza się w warunkach zimowych, które w Polsce nie należą do najłatwiejszych. Jest skuteczna zarówno na śniegu jak i na mokrym asfalcie.

6. Pirelli Sotto Zero 3

produkt przeznaczony do aut typu premium. Można na niej bezpiecznie pokonywać długie kilometry zimą, jeżdżąc nawet z dużymi prędkościami. Charakteryzuje się bardzo dobrym prowadzeniem nawet na mocno zaśnieżonych nawierzchniach.

7. Dunlop SP Winter Response 2

Produkt nagradzany w testach ADAC i ACE/GTU. Unikatowy system lameli oraz głębokie rowki pozwalają na pewne prowadzenie auta oraz skuteczne hamowanie. Zmniejszeniu uległy również opory toczenia, przez co model jest bardziej ekonomiczny.

8. Uniroyal MS Plus 77

Opona należąca do koncernu Continental. Ceniony jest za doskonałe odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego. Jej wszechstronność powoduje, że kierowca może czuć się pewnie na drodze podczas zmiennych, zimowych warunków.